MŠ Duha Oslavany

Naše Mateřská škola Duha Oslavany má tři pracoviště: Sportovní, Havířská a Padochov.

Mateřská škola Sportovní – tato škola se nachází v samostatné dvoupodlažní budově na okraji sídliště. Vedle školy je zámek s velkou zahradou. Nedaleko je základní škola s dopravním hřištěm, které celoročně využíváme. Mateřská škola je čtyřtřídní, jedna třída je speciální pro děti s narušenou komunikační schopností. Pro pobyt a činnosti dětí má každá třída svoji hernu s částí vyhrazenou pro stolování, svoji ložnici pro odpočinek dětí, šatnu a sociální zařízení. Ve škole se dále nachází ředitelna, sborovna – knihovna a šatna správních zaměstnanců. V suterénu je přípravna jídla. U MŠ je velká školní zahrada vybavena herními prvky.

Mateřská škola Havířská – mateřská škola se nachází uprostřed malého parku, v okrajové části Oslavan. Pro pobyt a činnosti dětí jsou určeny hlavně dvě místnosti, které jsou propojené. Ty slouží jako herny a třída, jedna z místností má část vyhrazenou pro stolování. V podkroví budovy je zbudována keramická dílna. Současně mají děti k dispozici šatnu, hygienické zařízení a kabinet, kam se ukládají málo využívané hračky, pomůcky a tělovýchovné náčiní. Další prostory jsou kabinet, přípravna a výdejna jídla. Za MŠ je školní zahrada s herními prvky.

Mateřská škola Padochov – škola se nachází v přízemí a prvním patře třípodlažní budovy. Třídy jsou prostorné se spoustou přirozeného světla, rozdělené na hernu a místnost pro stolování. Suterén budovy je využíván k volno odpočinkovým aktivitám místních občanů (městská knihovna a zájmové kluby). Budova mateřské školy je umístěna v městské zástavbě a sousedí se školní zahradou, která je vybavena herními prvky. Na pobyt venku děti chodí i do nedalekého lesíku, kde poznávají přírodu. Mateřská škola má dlouhodobou tradici a její prostředí nabízí téměř rodinnou atmosféru.

Fialová třída

Rozloučení se školním rokem

| Autor: Jaroslava Kyseláková | Vydáno dne 06. 07. 2020 | 45 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek

Krásné prázdniny!