Zelená třída

Zimní čas v Zelené třídě

BÍLÁ ZIMA RADÍ, CO SNĚHULÁKOVI VADÍ

Adventem jen prolétneme, s Duháčkem vánoční čas prožijeme

Zima přilétla k nám zas, s Duháčkem poznáváme sníh a mráz

S Duháčkem obletíme celý svět, různé lidi poznáme hned

V prosinci jsme se s dětmi vydali do kouzelného světa adventní doby – prakticky jsme si přiblížili vánoční zvyky a tradice, koledy a vánoční písně. Povídali jsme si o tom, jaké to je, pomáhat těm, co pomoc potřebují, jak můžeme pomáhat doma rodičům, jak se v rodině připravují na vánoční svátky. Vedli jsme děti k rozvoji fantazie, k rozvoji pozorovacích a řečových dovedností. Společně jsme nazdobili vánoční stromeček ve vestibulu školy a stromek u dětského hřiště. Příchod Vánoc jsme oslavili společně u vánočního stromečku s nadílkou od Ježíška.

Po prázdninách si povíme o příchodu Tří králů, budeme sledovat zimní počasí, přírodu, povíme si, jak se chovají zvířata v lese a jak jim můžeme pomoci, prohlédneme si krmítka a krmelce. Pokud počasí dovolí, vyzkoušíme si zimní sporty. Provedeme pokusy se sněhem a ledem. Budeme pozorovat zimní přírodu a výtvarně vyjádříme.

Zjistíme, jak se v zimě oblékáme, jak je pro zdraví člověka důležité otužování, jak si můžeme upevnit zdraví. Budeme si povídat o těle, části těla, důležité životní orgány, o zdraví, jak předcházet nemocem, úrazům.

Zaměříme se na rozvoj komunikativních a řečových dovedností, rytmizování slov, na hry se slovy, určování hlásek ve slově, budeme třídit, popisovat, porovnávat, přeměřovat, určovat polohu předmětů, používat předložky místa, počítat do 5, určovat a orientovat se v normální řadě. Pomocí grafomotorických cviků procvičíme jemnou motoriku ruky, správné vyslovování atd. Budeme si povídat o různých povoláních, kde pracuje máma, táta,navštívíme různá místa, kde se děti seznámí s pracovními profesemi lidí, s materiály, z kterých se vyrábí předměty denní potřeby.

Přiblížíme si časové pojmy ve spojení s činnostmi, které v tuto dobu provádíme, jaký je rozdíl mezi hrou a prací.

Oslavili jsme narozeniny Dorotky. Budeme slavit narozeniny Fandy, Markétky, Vojtíška, Tomáška P., a Adélky.

| Autor: Adéla Pyrochtová | Vydáno dne 05. 01. 2022 | 211 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
05.06.2022: Nové foto v galerii
<<  Červenec  >>