Zelená třída

JARO U NÁS V ZELENÉ

ZELENÁ A ŽLUTÁ JARO VÍTÁ

S Duháčkem jaro přivítáme, květiny do zahrádek zasázíme

Celým naším světem s Duháčkem až do vesmíru vlétnem

Všechny dvorky prolétneme, s Duháčkem zvířátka tu pojmenujeme

Oblétli jsme toho s Duháčkem mnoho, teď už zbývá poznat jen náš domov

S Duháčkem poletíme tam a zpátky, poletíme do pohádky

Na začátku jara budeme v přírodě pozorovat změny v počasí, změny na rostlinách, prohlédneme si první jarní kytky a rostliny, budeme pozorovat probouzení jarní přírody, které výtvarně vyjádříme. Povíme si o lidových tradicích Vyhánění zimy, připravíme školku na příchod jara jarní výzdobou, vyneseme Moranu. Budeme se těšit na divadelní představení „Jarní vítání“. Pokud bude příležitost budeme pozorovat domácí zvířata a jejich mláďata, povíme si o jejich užitku pro člověka, zemědělské stroje na přípravu polí na jarní setí. Připravíme se na Velikonoce, povíme si o této tradici.
Budeme si povídat o tom, kde žijeme, o našem městě, co se nám v našem městě líbí, povedeme děti k tomu, aby poznaly rozdíl mezi životem ve městě a na vesnici, jaká je architektura bydlení apod., prohlédneme si instituce a známá místa v obci, seznámíme se s názvem republiky, státními symboly, hlavním městem. Dále si budeme povídat o ekologii a třídění odpadu.
Budeme cestovat do vesmíru, zahrajeme si na mimozemšťany...
Budeme dbát na správné vyjadřování, dodržování základních společenských pravidel a zdokonalení jemné a hrubé motoriky.
Povíme si o rodině, funkci rodiny, kdo s námi bydlí a co dělají jednotliví členové rodiny a také o vzájemných vztazích v rodině. Zahrajeme si s dětmi na rodinu. Maminkám přichystáme oslavu k jejich svátku „ Květinový den s maminkou“ a vyrobíme jim dárky.
Budeme si povídat o pohádkách, jaký je rozdíl mezi realitou a fantazií - pohádkový svět, rozvíjení fantazie, slovní zásoby, vyjadřování, dramatizace.
V březnu nás čeká Cannisterapie- program s pejsky.V dubnu k nám přijede sférické kino a bude se konat venkovní akce ,,Olympiáda“.

Narozeniny oslaví v březnu Laurinka C. a Linduška, v dubnu Sofinka Ž. a v květnu Jiřík.

| Autor: Adéla Pyrochtová | Vydáno dne 06. 03. 2020 | 15 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
10.03.2020: Nové foto v galerii
<<  Březen  >>