Fialová třída

MŠ Havířská

Také naše MŠ Havířská je na základě usnesení vlády uzavřena od 1.3. do 21.3.2021.
Pro děti budeme připravovat různé úkoly a činnosti formou distanční výuky, která je pro předškoláky povinná. Informace můžete obdržet i ve vašich e-mailech.

Co jsme u nás v MŠ dělali v lednu a v únoru.

Kromě toho,že jsme si povídali o tom , jak děti prožily Vánoce,jsme sledovali počasí a povídali si,jak si udržet svoje zdraví a předcházet nemocem, úrazům. Když nám napadl sníh, bobovaly děti na kopečku naší školní zahrady. Vyzkoušely si také pokusy se sněhem a ledem.Povídali jsme si o zimních sportech, Severním pólu a jeho zvířecích obyvatelích. Děti si společně vytvořily kolektívní práci plnou ledních medvědů,ledovců,sněhu a plovoucích ker. Pracovaly na ní všechny věkové skupiny, každý podle svých možností a dovedností. Z výsledku měly děti velkou radost.
Také jsme poznávali hlásku na začátku, uprostřed i na konci slova,vymýšleli hádanky, učili se říkanky se zimní a medvědí tématikou.
Děti poznávaly barvy a barevné odstíny.Třídily předměty podle tvaru,barvy,velikosti a materiálu. Předškoláci cvičili jednotahovky a samostatnost při plnění různých úkolů. Na interaktívní tabuli děti pozorovaly vesmírné planety i naši Zemi. Následně vznikl projekt Galerie na živém plotě před naší MŠ. Je to již druhý projekt na podporu dobré nálady nás všech v této nelehké době. S dětmi jsme si také povídali o povolání jejich rodičů,co ke své práci potřebují,jak pracují. Děti si vytvořily na základě rozhovorů svoje výtvarná dílka.Seznámily se i s tradičními řemesly. Připomněli jsme si tradice související s Masopustem a pochutnali si na koblížcích. Rodiče dětem připravili masky a ty si potom zatančily a zasoutěžily na školním Karnevalu.
Nezapomínáme ani na ptáčky na naší zahradě, kterým sypeme dobroty do krmítka.

Přispěli jsme také finanční sbírkou a děti obrázky zaměstnancům Covidového oddělení a Pečovatelského domu pro seniory v Ivančicích.

| Autor: Jaroslava Kyseláková | Vydáno dne 01. 03. 2021 | 76 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
03.04.2021: Nové foto v galerii
<<  Duben  >>