Fialová třída

Polytechnický koutek

Koncem dubna a začátkem května byl v MŠ na Havířské vybudován POLYTECHNICKÝ KOUTEK.

Co nás k tomu vedlo
V prvních šesti letech života dítě absorbuje vše, co se kolem něho nachází - dítě jako malý architekt vytváří svoji vlastní jedinečnou osobnost pro společnost, současnou kulturní a sociální realitu. Cvičení nazvané ,,Praktický život" učí děti starat se o sebe a okolí, utváří z nich ohleduplné lidi, kteří si jsou vědomi svých citů a skutků ve společnosti, společná práce dětí různého věku podporuje v dětech zájem o ostatní lidi.
Pokud poskytneme dětem promyšlené praktické prostředí, ve kterém si mohou vyzkoušet nejrůznější rukodělné práce, budujeme v nich základní schopnosti pro další možné získávání řemeslných dovedností, zručnost a také citlivost pro použití různých materiálů a nástrojů. Můžeme již tak velmi brzy podpořit budoucí výběr profesní orientace nebo i jen volnočasových aktivit pro smysluplné využití času a spokojenost v běžném životě.
A tak jsme se do toho pustili:

První krok:Obchodní řetězec Tesco vyhlašuje soutěž ,,Vy rozhodujete,my pomáháme". Vedoucí učitelka Hana Janderková vypracovává projekt a přihlašuje MŠ do soutěže.Byli jsme vybráni mezi 3 nejlepší z cca 600 přihlášených.

Druhý krok:Hlasování nakupujícími v Tescu.
Hlasování trvalo měsíc, seznámili jsme širokou veřejnost s naším projektem na sociálních sítích a každý týden je informovali, jak si v hlasování vedeme.
Díky velké podpoře jsme byli po celou dobu hlasování na 1.místě a tak to zůstalo až do konce.
Vyhráli jsme a získali 30 000,- Kč

Třetí krok:Realizace
Plánování a určení místa a velikosti koutku.
30.dubna zahájení prací :
kopání základů na betonovou desku
zavedení vody na zahradu
pokládání ztraceného bednění
betonování /zpracování starého písku z pískoviště/
polévání betonové desky
broušení a natírání trámků a desek /několik vrstev/
sestavování koutku
zabudování dřezu a odpadu/trativod/
smontování pracovních stolů, lavic
postaven betonový podstavec na barel k odchytu dešťové vody na zalévání
zastřešení koutku

Tato akce byla realizovaná s velkou podporou rodičů dětí i jejich rodinných příslušníků 17 a zaměstnanců školky 3. Společně jsme odpracovali 800 h., tedy v průměru každý 40 h.
Jen pro ilustraci:
Zpracovalo se 20 pytlů cementu, většina písku z pískoviště/byl nahrazen novým/
Byly obroušeny, natřeny a opraveny všechny lavičky, stolečky a dřevěné desky u pískoviště.Vybudováno nové ohniště.
Tento polytechnický koutek mohl být zrealizován a dokončen díky sponzorským darům ve výši 40 000,- Kč.

Děkujeme z celého srdce všem, kteří obětovali svůj volný čas k vytvoření úžasného projektu, který otevře dveře našim dětem k jejich novým zkušenostem.
Velký dík zejména těmto:pan Blatný, rodina Bujokova, rodina Novotná a Nováková.

Ukončení realizace 27.5.2020
Hana Janderková - vedoucí uč. MŠ Havířská

| Autor: Jaroslava Kyseláková | Vydáno dne 23. 06. 2020 | 67 přečtení | Počet komentářů: 0 | Přidat komentář | Informační e-mailVytisknout článek
16.04.2020: Nové foto v galerii